Каталог вибіркових навчальних дисциплін
Фізико-хімічні основи ливарного виробництва
Метою викладання дисципліни є засвоєння студентами основних фізико-хімічних закономірностей процесів ливарного виробництва і придбання ними навичок практичного використання одержаних знань. В даному курсі студенти вивчають основи розрахунку фізико-хімічних характеристик металургійних процесів окислення, відновлення, розчинності, розподілу, дисоціації елементів, шлакоутворення, а також кінетику та рівновагу процесів на основі законів загальної термодинаміки, хімічної термодинаміки, кінетики, теорії розчинів, теорії металургійних розплавів. В процесі вивчення дисципліни студенти виконують термодинамічні розрахунки фізико-хімічних процесів ливарного виробництва з використанням комп'ютера, проводять термодинамічний аналіз та розробляють рекомендації щодо удосконалення цих процесів.
Технологія ливарного виробництва
Метою викладання дисципліни є навчання студентів методам проектування та реалізації на виробництві високоефективних технологічних процесів виготовлення відливків заданої якості з мінімальною собівартістю методом лиття у піщано-глинистих формах для різних галузей народного господарства. Студенти навчаються аналізувати та проробляти на технологічність конструкцію деталей з позицій основних принципів ливарної технології; оцінювати техніко-економічні показники альтернативних технологічних процесів для виготовлення конкретної литої деталі, та обґрунтовувати оптимальний варіант виготовлення відливка; розробляти технологічні процеси виготовлення відливків у роз’ємних піщано-глинистих формах з розрахунком та оптимізацією окремих параметрів цих процесів (таких як матеріали для виготовлення форм, конструкція форм, методи, параметри та режими виготовлення форм); обґрунтовувати вибір технологічного обладнання, оснащення, засобів автоматизації та контролю, заходів по охороні праці та навколишнього середовища; розробляти технологічну документацію на підставі діючих стандартів.
Комп’ютерне проектування оснащення ливарного виробництва
Основним завданням 3Д проектування оснащення ливарного виробництва є суттєве скорочення періоду впровадження у виробництво нових виливків, можливість досліджень процесів лиття в спеціалізованих САЕ системах, прототипіювання із застосуванням адитивних технологій та автоматизоване проектування. Засоби імпорту/експорту моделей забезпечують функціонування різних CAD/CAM/CAE систем і дозволяють інтегрувати побудовані 3Д моделі в комплекси різноманітних САПР. Метою викладання дисципліни є вивчення типів CAD-систем проектування оснащення, принципів побудови 3Д-моделей відливків, модельного оснащення, ливниково-живильних систем, підмодельних плит, стержневих ящиків, форм в зборі; принципів використання САПР при проектуванні оснащення ливарного виробництва; засвоєння студентами основних програм геометричного моделювання які використовуються при розробці конструкторської документації в ході проектування технології ливарного виробництва і придбання ними навичок практичного використання одержаних знань.
Теплогазопостачання та вентиляція
Метою викладання дисципліни є вивчення студентами основ термодинаміки, законів теплопередачі, систем теплогазопостачання та вентиляції. Завданням вивчення дисципліни є засвоєння конструкцій систем водяного, парового, повітряного опалення, методик їх розрахунку, набуття студентами конкретних знань: основні закони термодинаміки і теплообміну, методи термодинамиічного аналізу, системи теплогазопостачання, математичне описання теплових процесів, методи розрахунку теплотехнічного обладнання; та умінь: застосовувати теоретичні знання для вирішення конкретних задач при проектуванні та експлуатації систем теплогазопостачання та ветиляції.
Формувальні матеріали і суміші
Метою викладання дисципліни є навчання студентів методам дослідження властивостей формувальних матеріалів і сумішей які використовуються в проектуванні та реалізації на виробництві високоефективних технологічних процесів виготовлення відливків заданої якості з мінімальною собівартістю методом лиття у піщано-глинистих формах для різних галузей народного господарства.
Основи 3Д моделювання в ливарному виробництві
Метою викладання дисципліни є вивчення студентами можливості використання комп’ютера при конструюванні деталей, при проектуванні оснащення та обладнання ливарного виробництва, підвищення якості та техніко-економічних показників проектуємих 3D об’єктів, зменшення матеріальних витрат та трудомісткості проектування за рахунок реалізації параметричного 3D проектування.